про проект

project

Сахновщина, малозапезпечена сім’я

В липні цього року ми вирушили у волонтерську подорож до малозабезпеченої  багатодітної сім’ї в селище Сахновщина Красноградського району Харківської області, про яку ми дізналися від небайдужих людей, проживаючих в цій місцевості. Приїхавши туди, ми навіть не уявляли в яких жахливих умовах можуть мешкати люди, особливо мати с чотирма дітьми (Юля 2007 р.н, Аня 2008 р.н., Олексій 2011 р.н., Ярослав 2016 р.н.) Побалакавши не тільки з цією родиною, а й з місцевими мешканцями, ми дізналися, що матуся береться за будь – яку роботу, а інколи працює за їжу, щоби забезпечити своїх дітей. Більше всього нас вразила розповідь матусі про свою дитину Аню, інваліда, якій при народжені лікарі прогнозували життя не більше року та рекомендували залишити Аню у лікарні, але мати залишила дівчинку у родині і зараз їй вже 14 років. Також розмовляючи зі старшою донькою, ми питали чи не хоче вона залишити рідне село заради покращення умов життя, то вона відповіла, що їхати нікуди не хоче бо любе свою сім’ю, незважаючи на такі жахливі умови.

В зв’язку с крутними життєвими обставинами, виниклими в наслідок в повномасштабного вторгнення росії до України мати вимушена була орендувати помешкання, яке важко назвати «будинок», а не те, щоб жити в ньому. В будівлі крім світла немає нічого, а щоб набрати води потрібно йти на іншу вулицю. В таких умовах дуже важко піклуватися про родину та забезпечити особливий догляд за дівчинкою з інвалідністю. 

Побачивши будинок та його стан, ми зрозуміли, що навіть капітальний ремонт не забезпечить гідних умов для проживання багатодітної родини. При розмові з матусею ми поцікавилися про вартість житла в їх селищі і вона розповіла, що можна купити оселю, в якій є всі умови для проживання цієї родини. Вартість оселі складає близько 100000 грн.

Бажання допомогти даній родині, особливо, коли вартість гідного життя та умов коштує всього 100000 грн та наша участь, надали нам впевненість у своїх діях щодо можливості покращення життя родини.

фотозвіт